Abyste se doma už nikdy nebáli!

Dny, kdy se začalo brzy stmívat a my se vracíme domů po práci nebo z procházky s dětmi za tmy, už jsou zase zpět. Nižší teploty už na sebe také nenechají dlouho čekat. O to příjemnější je vracet se domů do útulného bezpečného bytu, zavřít za sebou dveře a nechat se ovanout domácí pohodou. Otázkou ale je, jaké dveře máte. Bezpečnostní dveře jsou dnes už standardem moderních domácností a pokud je ještě nemáte, tady je hned několik nesporných důvodů, proč by vaše další investice do domácnosti měla směřovat právě sem.


Zdroj: Adlo.cz

Do domu i do bytu

Ať už bydlíte v bytě nebo v domě, určitě se najdou chvíle, kdy přijdete domů a slyšíte podivné zvuky nejasného původu a možná se i trošku bojíte. Váš domov je ale vaším útočištěm a cítit se v něm nepříjemně, je to poslední, co byste chtěli. Vymazlený interiér, příjemné sezení, poklady po babičce, nebo vaše oblíbená elektronika, bez které by váš domov nebyl tím příjemným hnízdečkem, jsou tím, co vytváří vaše pohodlí, o které nechcete přijít. Nezvaní návštěvníci ve vašem domě či bytě vás mohou o vaše cennosti rychle připravit. Bezpečnostní dveře jsou zásadní krokem pro vaše bezpečí.

Mohlo by se vám hodit: Průvodce výběrem bezpečnostních dveří – podle čeho vybrat ty pravé.

Co všechno vám bezpečnostní dveře splní?

Exteriérové vchodové dveře od osvědčeného výrobce by měly splňovat nejen základní funkci nedobytných dveří. Je důležité myslet také třeba na tepelnou izolaci, což se týká i zárubní těchto speciálních dveří. Proto hledejte celoplošnou izolaci dveří a doplňte ji termo bezpečnostní zárubní. Díky termoizolaci vám nebude zbytečně utíkat teplo domova a výrazně ušetříte také na energiích.

Bezpečnost a vzhled podle vašeho přání

Určitě si nepřejete, aby vaše vchodové dveře vypadaly jako pancéřová brána, která bude reklamou pro nezvané hosty. Výhodou moderních bezpečnostních dveří je jejich volitelný vzhled. I vchodové dveře s nejvyšším zabezpečením a termoizolací mohou být třeba prosklené. Sklo může být čiré, vzorované i barevné. Provedení dveří si objednáte přímo u výrobce.

Zdroj: Adlo.cz

Jak poznám kvalitního výrobce?

Vyberte si opravdu osvědčeného výrobce. Každé dveře by měly být pevně označené názvem firmy nebo logem, ale také by neměla chybět bezpečnostní třída a výrobní číslo. Falešné bezpečnostní dveře často poznáte také podle nízké hmotnosti, nezesílených uzamykacích otvorů v zárubni nebo nekvalitního uchycení zámku pouze jedním šroubem.

Speciality pro extra bezpečí

Bezpečnostní dveře mají také speciální vlastnosti a vychytávky. Jednou z nich je i jistící bod. Ten pevně zapadne do podlahy a dveře se tak stávají nepřekonatelnou překážkou při snaze o jejich násilné překonání. Tento speciální bod má také tu výhodu, že je použitelný do jakéhokoliv typu podlahy a je dalším jištěním dveří mimo zárubeň. S takovým jištěním se doma už opravdu nemusíte bát.

Zdroj: Adlo.cz