Kouzlo podzimní svatby

Podzimní svatby v posledních letech stále nabývají na popularitě. Řada párů dává přednost tomuto klidnějšímu období, často s argumentem, že v létě se bere každý. Pravdou je, že fotografie novomanželů pod stromem se zlátnoucím listím, celková atmosféra podzimu a třeba i tematické dekorace dokážou změnit svatbu ve skutečně magický den.

Řadu párů neodradí ani nebezpečí špatného počasí a pořádají venkovní svatby i s rizikem chladného, nebo nedej bože deštivého počasí.

Je to rozumné? Ne. Stojí to za to riziko? Možná. Ale je tu několik možností, jak se riziku úplně vyhnout! Pojďme si říct, jak uspořádat podzimní svatbu a nezmrznout.

Zůstaňte v teple

Naprosto nejbezpečnější je odebrat se s celou svatbou do interiéru. Svatba může být v kostele, nebo na úřadě, kam můžete vnést podzim jednoduchými dekoracemi. Pro hostinu můžete volit místo s hezkým výhledem na měnící se podzimní přírodu. Venku by se tak konalo pouze focení.

Velkou výhodou pro takovou oslavu je naprostá odolnost vůči počasí, také volnější ruka při výběru, protože na podzim nebývají objekty vytížené, pro svatby stále platí, že hlavní sezóna je květen–září.

Nevýhodou je hlavně to, že přijdete o kontakt s tím divokým magickým podzimem.

Tip! Podzimní dekorace si můžete vyrobit sami a náklady na jejich výrobu jsou minimální. Vyzkoušejte například aranžmá bílých dýní, nebo svazky sušeného zlatého listí a větviček.

Chytrý kompromis

Řešení ala princezna koloběžka nemusí být špatné. Obřad a focení si můžete odbít na krásném venkovním místě bez obav z počasí – i fotografie s deštěm mají své kouzlo. Na hostinu se pak schovejte do tepla. Ideální pro takové svatby jsou zámečky se zahradami nebo rovněž velmi oblíbené statky nebo zmodernizované stodoly, které jsou na tento koncept svatby jako dělané bez ohledu na roční období.

Nevýhodou je riziko, že vám bude na obřad pršet, proto při hledání místa hledejte takové, kde budete moci stát například pod kamenným altánem nebo dřevěnou stříškou, která vás při obřadu ochrání.

Tip! Nezapomeňte si na focení pořídit průhledný deštník, výsledný efekt skvěle zúročí případnou nepřízeň počasí ve váš prospěch.

Podzimní kouzlo bez kompromisů

Jakýkoliv kompromis je sice hezký, ale každá nevěsta vám potvrdí, že přistoupit na kompromis je zkrátka nepříjemné a často až přehnaně emočně vnímané. Jak to tedy udělat, abyste se vysněné svatby nemuseli vzdát? Je to jednoduché. Stačí využít party stan. A nemyslíme ty titěrné party stany, které odfoukne trocha větru a do kterého se pomalu nikdo nevejde. Máme na mysli krásný venkovní stan, ze kterého vás od krásné podzimní přírody bude dělit transparentní plachta. Stan s pevnou podlahou, na které budete moci tančit. A hlavně stan, kam se bez problému vejde 100 lidí! Na místo obřadu pak můžete použít vhodný svatební altán, který nebude celou atmosféru rušit neestetickými materiály nebo barvou.

Tip! Velice oblíbený je pro svatby party stan bodega, který využívá právě transparentní opláštění a svým tvarem působí velice esteticky.