Postele z europalet jsou hitem

Vyrobit si postel z běžné europalety nemusí být nic neobvyklého, ani složitého. Takové postele nenajdeme jen ve skromnějších studentských bytech, jak bylo původně zamýšleno, ale v moderně vybavených interiérech.

postel z palet na kolečkách
Foto: minasdecorandfashion.blogspot.cz

Každý kus je originál, postele i nábytek z palet se nevyrábí sériově pomocí strojů. Paleta, ačkoliv se na první pohled jedná o netvárně ztlučená prkna, nabízí díky svému tvaru celou řadu možností.

Udělejte si postel na kolečkách

Ačkoliv jsou postele z palet obvykle pevně položené na zemi, lze se inspirovat realizacemi, kdy je daná paletová postel umístěna na kolečkách, díky čemuž umožní také snadnou a jednoduchou manipulaci, nemluvě o snadném uklízení pod ní. Stejně tak ale zaujme i řešení, kdy si stačí vyrobit dokonalý odkládací prostor jako alternativu k nočnímu stolku. Jednu, případně všechny palety povysuneme a je hotovo. Podobný odkládací prostor lze ale realizovat i na samotném konci postele – stačí pouze použít delší palety. Díky variabilitě nábytku z palet existují zahraniční servery, které se zaměřují pouze na tuto tématiku.

postel z palet a odkládacím prostorem
Foto: nevaramk.com/furniture-made-of-wood-pallets-yourself-crafts.html

paletová postel s odkládacím prostorem
Foto: palletfurnitureplans.com

Vsaďte i na jednoduchá řešení

Povrchová úprava palet nemusí být nutně zbroušená, opracovaná nebo natřená. Je možné využít využít palety na stavbu postele ze surového, neopracovaného dřeva. Zkrátka, jak palety koupíte, tak z nich rovnou začnete tvořit.

paletová dvoupostel
Foto: pinterest.com/pin/328059154078099626/

postel z neopracovaných palet
Foto: 101pallets.com

postele z palet do dětského pokoje
Foto: pallet-furniture.blogspot.cz/2013/08/9-ways-to-create-bed-frames-out-of-used.html

manželská postel z palet
Foto: pallet-furniture.blogspot.cz/2013/08/9-ways-to-create-bed-frames-out-of-used.html

Tvořte nejen postele

A stejně jako postel z palet, můžete vyrobit také pohodlný gauč (sedačka z palet). Stačí pouze upravit jejich tvar na požadovanou velikost, přidat polstrování a za víkend máte hotovo. Stejně tak snadně lze zhotovit například konferenční stolek s křeslem z palet a rázem máte sedací soupravu na zahradu nebo do vašeho obývacího pokoje. Vše často závisí na konkrétních požadavcích, šikovnosti a v neposlední řadě na prostoru, který máte pro daný nábytek vyčleněn.

konferenční stolek z palet
Foto: facebook.com/tipsoginspirasjontilhjemmet

designová sedačka z palet
Foto: nanabech.com/2012/09/1-favorite-corner-now-in-english/

sedací souprava z palet
Foto: micasarevista.com