Tipy na nejlepší výlety s dětmi

Ráno vstanete, venku je krásně a svítí sluníčko. Zase Vás čeká vymýšlení programu pro děti. V ZOO jsme byli minulý týden, na koupališti týden předtím, ale co teď? Máte pocit, že Vás nic nenapadá nebo spíše že Vaše děti nic nebaví? Tipy na skvělou zábavu s dětmi se dozvíte v tomto článku. A věřte, že je budete moct opakovat každý týden!

ilustrační foto: venkazdyden.cz – Prachovské skály

Tak trochu jiné památky

Jakmile řeknete památky, Vaše děti začnou otráveně vzdychat a nakonec je tam stejně nedokopete. Prostě si řeknete, že z Vašich dětí nikdy historici nebudou a radši jdete na místní koupaliště, které projdete už i poslepu.Víte ale, že na několika místech existují památky, které si děti zamilují? Ano je to tak! Jedná se o zmenšené modely památek, které jsou opravdu stejné jako ty skutečné. Akorát jsou trochu menší. Zkuste dětem říct, že si dnes vyzkouší být větší než Ještěd nebo Pražský hrad a uvidíte, jak budou za dveřmi dřív než vy! A kde tento zázrak najdete?

– Boheminium Park Mariánské Lázně
– Miniuni Černá louka, Ostrava

Pohádková příroda

S výlety do přírody u Vašich dětí také moc neuspějete? Nebo vlastně ani nevíte, jak jim zpestřit procházku lesem? Proto jsou pro Vás připraveny pohádkové trasy, které zaujmou nejen Vaše děti, ale i Vás.Pohádkové okruhy lesem bývají většinou formou soutěže. Na začátku trasy dostanou děti kartičku a postupně musí vyřešit všechny úkoly, aby získali odměnu. V úspěšné cestě za odměnou jim ale stojí čarodějnice, vodník nebo vlk! V České republice je takových okruhů velké množství, ale navštívit můžete třeba tyto okruhy:

– Ježíškova cesta, Boží Dar
– Zvířátka na Klokočských skalách,
Český ráj

Kam se schovat před horkem?

Venku je horko k zalknutí, na koupaliště se Vám ani nechce, ale přesto nechcete trávit celý den doma? Zkuste dětem navrhnout výlet na zámek ve Vašem okolí. Už si opět vybavujete jejich otrávené výrazy? Věřte, že zmizí ve chvíli, kdy se dozví, že je bude provázet pravý rytíř nebo princezna! Skoro všechny zámky v České republice, pořádají speciální prohlídky či výstavy pro děti, které je vzdělají a zároveň pobaví.

– Dětské prohlídky na zámku v Děčíně
– Výstavy na zámku Pardubice

Zámek zní lákavě, ale chcete si ho nechat spíše do rezervy na zimu? Pak vyzkoušejte druhou variantu, kde vám nebude horko. V jeskyni! Věřte, že děti nebudou otrávené jakmile to navrhnete. Jeskyně jsou zajímavé už sami o sobě a když k nim přidáte ještě pohádkové postavy a soutěž, Vaše děti neodolají! Kde tedy najdete nějakou jeskyň?

– Jeskyně víl v Českém Švýcarsku