Všechny tváře Kypru

Afroditin ostrov lásky a krásy, jak je také Kypru někdy přezdíváno, je skvělým místem pro sport, poznávání, odpočinkovou rekreaci, romantické zájezdy i svatební cesty. Na své si zde přijdou jak lowcostoví cestovatelé, tak nejnáročnější turisté. Co nabízí tento kouzelný ostrov svým návštěvníkům?

Nejkrásnější pláže Středomoří

Pláže na Kypru jsou prý jedny z nejkrásnějších v celém Středomoří. Letoviskem, které z kyperské nabídky můžeme vyzdvihnout, je oblíbená Ayia Napa. Jedná se o bývalou rybářskou vesnici, která se postupně proměnila v turistické letovisko. Krásnou pláž najdete nejen přímo v letovisku, ale také v blízké zátoce Nissi Bay, která se nachází jen 2 kilometry daleko. V této klidné zátoce na vás krásná pláž, nádherné výhledy na protější ostrůvek a neuvěřitelně čisté moře hrající všemi odstíny modré.

Další oblíbenou kyperskou pláží je Macronissos, která vznikla na seskupení tří zátok. Výsledkem je 350 m dlouhá a 30 m široká pláž s nádherně jemným zlatým pískem. Naším třetím tipem je pláž Pissouri, která se nachází u stejnojmenného letoviska. Z obou stran ji chrání monumentální bílé útesy, které vytváří zajímavý barevný kontrast s okolím.

Chcete navštívit tato místa? Vyberte si dovolenou na Kypru last minute a vyrazte ještě letos!

Dobrodružství v horách i na oslech

Každý aktivnější dobrodruh může vyrazit na lehkou túru v pohoří Troodos, což je nejvyšší a nejúrodnější pohoří na Kypru. Doporučujeme si jej projít během celodenního výletu, ať máte dostatek času navštívit všechna zajímavá místa. Mezi naše tipy patří tradiční vesničky Lania nebo Omodos, nejvyšší hora Olympus nebo nejbohatší klášter ostrova Kykkos.

Divoká krása Kypru vybízí také k adrenalinovým zážitkům, jako je projížďka offroadovými jeepy po méně dostupných místech. Ti, kdo vyrazí do letoviska Paphos, takto můžou vyrazit na poloostrov Akamas, kde se nachází úchvatná soutěska Avgas nebo k želví zátoce Lara a mořské jeskyni. Vykoupat se během své cesty můžete v zátoce Chrysochou.

Mezi veselé a svým způsobem také adrenalinové zážitky může patřit tzv. oslí výlet. Během tohoto výletu na oslí farmu Kalokedara zažijete jízdu na oslech, ochutnáte zdejší tradiční produkty (jako je sýr halloumi, víno, pálenku a domácí chléb) a poslechnete si místní hudbu.

Historické památky a závan turecké kultury

Patříte mezi milovníky historie? Po celém ostrově jsou rozesety světoznámé historické památky i skrytá tajemná místa vyprávějící o bohaté historii tohoto ostrova. Jen pro ukázku můžeme zmínit, že na vás zde čekají antické fresky a amfiteátry, mozaiky, byzantské i gotické kostely, mešity nebo románské hrady. Doporučujeme také zavítat na tureckou část Kypru, kde můžete navštívit třeba gotické katedrály přestavěné na mešity.