Podzimní dekorace do bytu i na balkon

Ať už holdujete americkým dlabaným dýním, nebo jen máte rády barvy podzimu, přinášíme vám několik moderních trendů v podzimních dekoracích, ze kterých si určitě vyberete.

Do kuchyně
Kuchyně by měla zůstat v první řadě praktická, to ale neznamená, že sem nemůžete „propašovat“ nějaký ten podzimní motiv. Skvělou dekorací jsou vyšívané utěrky, ty můžete dozdobit motivem dýně, nebo barevného listí. Vzory můžete snadno najít na internetu, nebo si vymyslet vlastní, stačí pastelky a čtverečkovaný papír.

No a nejpraktičtější podzimní dekorací může být v kuchyni i jídlo samotné, třeba klasický dýňový koláč, který můžete také dozdobit podzimními motivy.

Tip! Vyzkoušet můžete například klasický americký pumpkin pie.

Do jídelny
V jídelně bývá trochu více prostoru než v kuchyni, podobně jako utěrky se tady nabízí vyšívaný ubrus nebo prostírání. Skutečně hezké jsou ale jednoduché dekorace uprostřed stolu. Můžete použít skutečné dýně, přidat jednoduchou svíčku a v knížce si usušit pár javorových listů, které na podzim přecházejí ve skutečně nádherné barvy. K podzimu patří i kaštany, žaludy, bukvice a krásná rudá jablíčka. S těmito „ingrediencemi“ si můžete pohrát, přeskládat je dle libosti a klidně jednou za pár dní obměnit. Celé to můžete doplnit vázou se sušenými jeřabinami, které i po usušení moc hezky drží barvu, nebo se šípkovými proutky.

Tip! Hitem loňského roku byly bílé a zelené dýně, pokud jste na ně nenarazily, zkuste je letos, výsledek je sice netradiční a barvami připomíná spíše jaro, je ale zaručeně originální!

Na balkon
Balkony se většinou poklesem teplot uzavírají i tak ej to ale prostor, který stojí za nějakou tu dekoraci. Můžete si naaranžovat podzimní truhlíky, stačí pár rostlinek vřesu, okrasné kapusty a samozřejmě nesmí chybět dýně. Pokud chcete truhlíky trochu ozvláštnit můžete přidat klacíky z březových větví nebo drátovec, který svou bílou barvou vytváří s krásný kontrast s podzimními barvami. V dětském pokoji můžete za okno umístit nějakou tu dlabanou dýni a na okno nalepit siluetu netopýra, kterou si děti mohou vyrobit sami.

Na zaskleném balkonu pak stačí k sezení přidat pár dek a nějakou tu lucernu na svíčku, ta spolu s dýní a sušeným listím může vytvořit podobné zátiší jako v jídelně. Rázem tak získáte prostor, kde si vychutnáte dobrý čaj.

Tip! Věděli jste, že zasklívání balkonů je možné provádět i u jednotlivých bytů? Není tak nutné složitě řešit hromadné objednávky.

Do obýváku
Opět záleží, jaký máte na dekorace prostor. Pokud je ho méně můžete zvolit dekoraci, která se zavěsí do okna, mohou to bít sušené listy na vlasci, girlanda z kaštanů. Své udělá i váza s větvičkami na které opět můžete nalepit pár menších sušených listů a malá dýně. Mimochodem zkoušely jste někdy na malou dýni nakreslit obličej lihovou fixou? Výsledek může být překvapivě vtipný a nemusíte kvůli tomu dlabat velikou dýni, která v interiéru vydrží jen pár dní.

Tip! Navštivte s kamarádkami keramickou dílničku, můžete si vyrobit nebo nabarvit vlastní keramiku v podzemních barvách a výsledné využití výrobku je skutečně široké.

Do ložnice
V ložnici jsou moc příjemné svíčky, buďto jen zútulní prostor, nebo navíc navodí i příjemnou romantickou atmosféru. Jak jim vdechnout podzimní kouzlo? Nasušte si javorové listy z procházky a na každou svíčku jeden přidělejte pomocí lýka. Svíčky můžete naaranžovat na podnos a doplnit je pár kaštany nebo malou dýní. Samozřejmě dbejte na bezpečnost, listy by nikdy neměly být moc blízko plamene, proto se tento návod hodí spíše pro svíčky s vyšším průměrem. Listem můžete obalit také jednoduchý skleněný svícen pro čajovou svíčku.

Tip! Svíčky seženete za super cenu například v Ikee nebo Jysku, nebo si je můžete s trochou zručnosti vyrobit samy ze zbytků starších svíček.